MASTERCARD

Mastercard her işlemde kullanabileceğiniz sanal cüzdandır. İnsanların kullanmaya başladığı andan itibaren vazgeçemeyecekleri bir kart haline gelecektir. Bu karta sahip olmanız hi. Zor değildir. Bu kart 1966 Yılında ABD’de kredi kartı gibi özelliklerle kurulmuş bir finans şirketidir. Mastercard bankalar ve tüketicilerin kart ve kredi kartı ile ödeme sistemlerini sağlamaktadır. mastercard futbol organizasyonuna sponsorluk yapmasıyla bilinmektedir. Yurt dışında farklı bankaların farklı postlarla yapılan alışverişlerde kolaylık sağlar. Mastercard geçmeyen siteler, alışveriş mekanları çok az sayıda görülmektedir. Bu özelliğinden kaynaklı insanların tercih ettiği kartların başında gelmektedir. Avrupa’ya kıyasla daha çok Amerika kıtasında daha aktif olarak kullanılmaktadır. Elektronik ve ön ödeme kolaylığından dolayı pek çok tüketici ve perakendeci şirketler arasında en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Yaptığı büyük yatırımlardan dolayı da hakkından pek çok söz ettiren firma reklam amaçlı spor sponsorlukları ile de adını tüm dünyaya duyurmuştur. Dünyada 32 milyondan fazla yerde hizmet veren Mastercard en etkin ve hızlı işlemlerin gerçekleşmesini ve nakit akışını sağlamak ile birlikte insanlara kolay ödeme seçeneği sunan ön ödeme firmalarının başında gelmektedir. Bu kart kendisini tüm dünyaya kanıtlayan kart olarak da bilinmektedir.

Yaptığı işler, sponsorlukları ve çeşitli işlemlerinden dolayı kart adını oldukça duyurmayı başarmış bir yapıdadır. Mastercard kendi bünyesinde pek çok kollara ayrılmaktadır. Bunlar: Kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart, ticari kart ve Temassız olarak 5 e ayrılmaktadır. Kart daha kullanışlı ve güvenilir, olduğundan dolayı nakit paraya nazaran daha çok tercih edilmektedir. Kartı almak isteyenlerin kimlik ve adres bilgilerinin olması yeterlidir. Herhangi bir kefil isteme durumu vs yoktur. Kart kaybolduğu takdir de kartın arkasında bulunan müşteri hizmetleri arandığı zaman herhangi bir hırsızlığa ve kaybolmaya karşılık kart işleme kapatılır. Kartın üzerinde yer alan kart numarası kişiye özeldir ve güvenlik açısından şifre mecburiyeti vardır. Kart alışveriş kolaylığı sağladığından dolayı tercih edilmektedir. Günümüzde internet üzerinden alışveriş yaygınlaştığından dolayı alışverişe zaman ayıramayan, yoğun iş temposundan dolayı mağaza veya alışveriş merkezi gezemeyen insanların evde rahatça alışveriş yapabilmelerini kolaylaştırmasıyla mastercard daha fazla talep görmeye başlamıştır. Kullanıcıların diğer kartlar yerine mastercard seçme nedenleri ise geçmişten bugüne kadar hakkında yapılan yorumlar ve popüler olmasından kaynaklıdır. Bundan dolayıdır ki gerek iş adamları gerek ev hanımları hatta öğrencilerin bile rahatlıkla sahip oldukları ve aktif olarak kullandıkları kart haline gelmiştir. Her kesime hitap etmesinin ve her kesimde kullanılmasının sebeplerin başında kolay elde edilmesi ve güvenilirliği gelmektedir. Mastercard kullanıcılarına fazla faiz vb. mağdur edilmemeleri için ellerinden geleni yapmaktadır. Mastercard kurulduğu günden itibaren amaç olarak müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak kendisini geliştirmeyi başarmıştır.

Mastercard sadece bir kart olarak görülmemektedir. Mastercard pek çok dala ayrılarak kullanıcılara her anlamda yardımcı olabilmek için kartlarına farklı özellikler yüklemiştir. Kurulduğu günden itibaren müşterilerin memnuniyetini göz önünde bulundurarak çalışmalarını devam ettirmekte olan bu kart sizlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliğe sahiptir. Bu kartı yurt dışında kullanmanız da mümkündür. Yurt dışına çıktığımızda döviz bürosu aramak yerine mastercard ile dilediğimiz gibi alışveriş yapabiliriz. Yapılan alışverişlerde bize sağladığı fırsatları saymakla bitmeyen mastercard bize taksit seçeneği ile pek çok kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca yurt dışında bulunan sitelerden alışveriş yapabilmemiz için bize gerekli olan kart mastercard olarak belirlenmiştir sebebi ise mastercard‘ın tüm dünya üzerinde yaygınlaşmış şekilde devam etmesidir. Tüm işlemlerinizi tek bit kartla yapabilmeniz için mastercard sizlere yetecek bir kart haline getirilmiştir.