CEPBANK

Cepbank ödeme sistemlerinden biridir. İnternetin yaygınlaşmasından dolayı insanlar artık tüm işlemlerini sanal olarak yapmaya başlamıştır. Online oyunlar, online alışveriş siteleri gibi pek çok online olarak kullanılan site görmeniz mümkündür. Özellikle bu kartların yurt dışında bulunan sitelerde de kullanılması ayrı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Cepbank sadece ödeme yöntemi olarak değil para gönderme, para çekme ve alışverişlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir karttır. Bu kartın en büyük özelliklerinden biri de internet üzerinden tüm banka işlemlerinizi yapabilmenizdir. Cep telefonlarınızdan, tabletlerinizden bu işlemleri bankaya gidip sıra beklemek yerine tek tıkla yapabilmeniz mümkündür. Sizlere hem zaman kazandırır hem de bankaların aksine herhangi bir işlem ücreti alınmaz. Cepbank cep telefonu bankacılığının kısaltılmış adıdır. Cepbank ios ve android destekli telefonlara uygulama olarak indirilmekte ve tüm işlemlerin telefon üzerinden yapılmasını sağlamaktadır. Bu uygulama son derece güvenilir şekilde ayarlanmıştır. Yapacağınız işlemlerinizde banka tarafından onaylanan telefon numaralarınıza onay kodu gönderiliyor. Bu kod olmadan işlem yapmanız mümkün olmuyor. Herhangi bir bilgi sızıntısı yaşadığınız takdirde telefonunuza gelen onay kodu olmadan kimse işlem yapamayacaktır.

Cüzdanınızı evde unuttuğunuzu düşünün üzerinizde nakit yok sıkıntı çekip dert yaşayacağınıza telefonunuzdan kendinize sms göndererek istediğiniz ATM den para çekebilirsiniz. Elektronik bankacılığın en yeni ve en gelişmiş uygulaması olan cep bankacılığı aynı zamanda en faydalısı olarak görmekte yanlış olmaz. Sistemi anlamak uygulamak ve kullanmak ise son derece kolaydır. Öncelikle cep bank sağlayan herhangi bir bankada hesabınızın olması gerekmekte ancak para göndereceğiniz kişinin ise herhangi bir bankada hesabı olmasına gerek bulunmamaktadır. Sonrasında internet şubeciliğinden sisteme kullandığınız cep telefonu numaranızı, kullanmak istediğiniz hesap numaranız ve işlem limitinizi belirliyorsunuz. Daha sonra göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndereceğiniz tutarı yazıp işlemi tamamlıyorsunuz. Bankanız da gönderdiğiniz kişinin telefonuna içinde şifre veya referans kodu olan bir sms gönderecektir. Gönderdiğiniz kişi bankanın ona gönderdiği sms te ki şifre veya referans kodu ile para çekme işlemini gerçekleştirir.

Gönderen kişiden son derece cüzi miktarda para keser. Diğer para gönderme işlemlerine göre daha ucuz ve daha hızlı olan cep bank böylece para gönderirken sizi cebinizi de düşünmüş olur. Ayrıca güvenlik önlemleri bakımından nakit para taşımaktan, kredi kartı veya hesap kartı kullanmaktan daha mantıklı olduğu son derece barizdir. Sizlere bu tarz özellikleri güvenlik açısından mağdur olmamanız amacı ile oluşturulmuştur. Bunun dışında sanal oyunlar da cepbank sistemini hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz hatta telefonlarınızdan sürekli olarak hesabınızı kontrol etmeniz de mümkün olacaktır. Böylelikle ne kadar harcamanız gerektiğini ve nerede durmanız gerektiğini görmeniz mümkün olacaktır. Yani hesaplarınızı kontrol altına almanız oldukça kolay olacaktır. Ayrıca tüm sitelerde bu ödeme seçeneği ile karşılaşmanız mümkün değildir. Yani cepbank sadece güvenilir olduğuna inandığı ve güvenilirliği kanıtlanmış olan sitelerle çalışmasını sürdürmektedir. Sizlerde eğer online oyunlarınızı kaliteli sitelerde oynayarak ve işlemlerinizi takip ederek oyunlarda ilerlemek isterseniz cepbank tam da sizler için kurulmuş olan bir ayrıcalıktır. Hem güvenilir bir site aramanıza gerek kalmaz hem hesabınızı rahatlıkla kontrol altına alıp oyunlarınızı ev rahatlığında oynamanız mümkün olacaktır. Cepbank sizlerin hayatını kolaylaştırmak adına ortaya çıkmış ve sizlerin memnuniyetini en üst düzeyde tutarak ve kendisini sürekli güncelleyip yenileyerek karşınıza çıkmaktadır. Diğer ödeme kartlarındansa son kullanma tarihine gerek kalmadan yada tek seferde alışveriş yapma gibi bir sıkıntı yaşamadan tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz de mümkündür.